25LC256T-E/ST
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
25LC256T-E/ST
Supply Current - Max : 6 mA
Product Category : EEPROM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Organization : 32 k x 8
Package / Case : TSSOP-8
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Memory Size : 256 kbit
Packaging : Reel
Data Retention : 200 Year
Operating Supply Voltage : 2.5 V to 5.5 V
Interface Type : Serial, 4-Wire, SDI, SPI
Maximum Clock Frequency : 10 MHz
Manufacturer : Microchip Technology
Description : EEPROM 32kx8 - 2.5V